Aktualności

CYBERNET WMW zwiększa zasięg łącz!!!

 

 • 06.11.2015 Z przyjemnością  informujemy że Ośrodek Sportowo Rekreacyjny w Zabierzowie jako jedna z pierwszych instytucji został przyłączony do Jurajskiej Sieci Światłowowej.
 • 9.06.2015 Trwa budowa Jurajskiej Sieci Światłowodowej na terenie Gmin: Zabierzów, Liszki, Wielka Wieś. Więcej informacji na stronie www.jurajskasiec.pl
 • 02.01.2015 nasze biuro wznawia działalność pod adresem: 32-080 Zabierzów, ul. Willowa 11.


 • 27.12.2014 W związku ze zmianą lokalizacji, w dniu 31 grudnia biuro firmy CYBERNET WMW będzie NIECZYNNE, za co Szanownych Klientów przepraszamy.
 • 22.10.2014 Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty mieszkańców miejscowości Kaszów oraz wschodniej części miejscowości Nowa Wieś Szlachecka. W ostatnich dniach uruchomiliśmy dwie nowe stacje nadawcze (na wschodzie i zachodzie Kaszowa), dzięki którym możemy zestawiać łącza Internetowe o bardzo dużych przepustowościach.
 • 12.02.2014 Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty mieszkańców Filipowic. W ostatnich dniach uruchomiliśmy w Państwa miejscowości nowe stacje nadawcze, dzięki którym możemy zestawiać łącza internetowe o dowolnej przepustowości.

 

 • 01.08.2013 Nawet do 20Mbit w nowej ofercie łącz Internetowych. Wybierz dla siebie odpowiednią prędkość i ciesz się szybkim oraz stabilnym łączem Internetowym w technologii 5G!!!

  • 26.02.2013 Informujemy, iż rozpoczął pracę nasz pierwszy węzeł telekomunikacyjny w miejscowości Rudno. Dzięki położeniu na wzniesieniu sygnał jest odbierany w całej miejscowości.
  • 23.07.2012 Z przyjemnością zawiadamiamy mieszkańców miejscowości Kleszczów, iż właśnie został tam uruchomiony  nasz węzeł telekomunikacyjny. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług: Internetu szerokopasmowego oraz łącz telefonicznych. 
  • 22.07.2012 Wszystkie drogi prowadzą do Cybernet WMW! :) Zawiadamiamy, iż istnieje już możliwość przenoszenia numerów do Cybernet WMW od wszystkich dostawców telefonii stacjonarnej (TP, Netia, Dialog, Orange, T-Mobile, Plus, Play i innych)
  • 04.04.2012 Na przestrzeni marca br. w ramach „zagęszczania” zasięgu naszych anten w rejonie Bronowic Wielkich i Małych  uruchomiliśmy zespół dwu stacji bazowych. Pierwsza znajduje się  na szczycie wzgórza Pasternik ( obok stacji paliw ) i  obejmuje od zachodu rejon od idącej wzdłuż Szlaku Twierdzy Kraków ulicy Margaretek aż do ul. Ojcowskiej, czyli zabudowania przy ul. Stawowej, Szarotki, Na Polach i przy Pejzażowej. Jest też dobrze odbierana w górnej części ul. Tetmajera, Truszkowskiego, Starego Dębu i Żeleńskiego. Druga, spełniająca rolę uzupełniającą, pracuje u zbiegu ul. Katowickiej i Palmowej obejmując zasięgiem dolną cześć ul. Tetmajera i Żeleńskiego oraz całą ul. Pod Strzechą, Narcyzową, Groszkową, górną cześć ul. Zielony Mostek oraz początek ul. Smętnej. Obydwie stacje umożliwiają  zestawianie zarówno łącz standardowych jak też  łącz biznesowych o gwarantowanej przepustowości i konfiguracji upload/download dostosowanej do potrzeb nawet najbardziej wymagających Odbiorców.
  • 16.12.2011 Na samym szczycie Skotnik, tuż obok słynnej wieży ciśnień u zbiegu ulicy Skotnickiej i Kozienickiej w Krakowie ( droga z Krakowa do Skawiny), pracuje nasza najnowsza stacja bazowa. Została zbudowana z myślą o strefie przemysłowej powstającej po prawej stronie ulicy Skotnickiej w kierunku Skawiny. Swoim zasięgiem obejmuje nie tylko wspomnianą strefę i Skotniki, ale też północno wschodnią część Skawiny. Na kierunku północno zachodnim odbierana jest w Krakowie na lewym brzegu Wisły w rejonie Bielan, a na prawym w rejonie Kostrza i Bodzowa. Jest wyposażona w urządzenia nadawcze najnowszej generacji 5GHz MIMO 2x2, pozwalające zestawiać zarówno stabilnie pracujące szerokopasmowe łącza standardowe, jak też cały wachlarz łącz symetrycznych o gwarantowanej przepustowości, spełniających najwyższe standardy europejskie.  Znakomicie współpracuje z platformą cyfrową telefonii VoIP, co daje możliwość uruchamiania w tym rejonie nowych linii telefonii stacjonarnej, a także przenoszenia numerów stacjonarnych pochodzących z innych stref numeracyjnych od różnych operatorów telekomunikacyjnych.

  • 18. 10. 2011 Z końcem września br. w Toniach, gdzie ul. Na Mostkach łączy się z czerwonym Szlakiem Orlich Gniazd, uruchomiliśmy kolejny punkt telekomunikacyjny. Jest dobrze odbierany w Południowo zachodniej części Zielonek ( ul. Długopolska, A. Zięby, Oś. Łokietka ), na południowych stokach Marszowca (ul. Marszowiecka), w Nowych Witkowicach ( ul. Dożynkowa), Na Białym Prądniku oraz na wschodniej stronie Pasternika ( ul. Ojcowska i Jasnogórska). Dzięki tej inwestycji udało się niemal do końca „zagęścić” zasięg naszych anten kryjąc ostatecznie „białe plamy” w tym mocno zurbanizowanym rejonie.
  • 05. 08. 2011 Z początkiem lipca rozpoczął pracę nasz pierwszy węzeł telekomunikacyjny w Mnikowie. Dzięki położeniu na wzniesieniu graniczącym z Czułowem, jest odbierany nie tylko w centrum Mnikowa, ale w całej dolinie rzeki Sanki. Jego zasięg obejmuje też zabudowania zachodniej części Liszek i Kaszowa położonych przy drodze krajowej nr 780, wschodnią część Czułowa, zachodnią część Cholerzyna, częściowo Budzyń i Kryspinów. Węzeł ten daje możliwość zestawiania szerokopasmowych łącz biznesowych z gwarancją przepustowości, uruchamiania telefonii stacjonarnej VoIP oraz łącz dla odbiorców indywidualnych.
  • 28. 05. 2011 Wrześniowy „Forbes” pisząc, że „śmiało podchodzimy już pod Kraków”, nie przypuszczał, że „podchody” zakończymy już z końcem kwietnia. W tym czasie bowiem na biurowcu przy ul. A. Krajowej, uruchomiony został węzeł obejmujący swoim zasięgiem na południu obszar od Salwatora do Ronda Chełmskiego, a na północy od ul. Piastowskiej poprzez oś Widok aż do Mydlnik. Jest to szczęśliwy finał kilkuletniego procesu dzięki któremu, kilkanaście miejscowości położonych w obszarze zlewni rzeki Rudawy tj. od źródeł w rejonie Krzeszowic do ujścia w Krakowie, został w całości pokryty zasięgiem naszych stacji.
  • 23. 03. 2011 W połowie marca br. na południowym stoku Fortu Mydlniki „odpalony” został nasz kolejny węzeł telekomunikacyjny. Swym zasięgiem obejmie nie tylko ulicę Balicką w Mydlnikach i Podkamycze, ale też Olszanicę,Chełm i Zakamycze ( ul. Królowej Jadwigi, Rzepichy, Chełmską, Pylną i Nad Zalewem). Jest znakomicie odbierany na północnych stokach Kopca Piłsudskiego i Kopca Kościuszki.

  • 07.03.2011 Z radością zawiadamiamy Szanownych Mieszkańców Tenczynka, że z końcem lutego uruchomiliśmy przy ul. Królowej Jadwigi kolejny radiowy węzeł telekomunikacyjny. Położony jest nad przetwórnią firmy Gardenau i nazywa się „Buczyna”. Uruchomiony został z myślą o tym rejonie Tenczynka, który do tej pory był zasłonięty zalesionym wzgórzem zwanym Buczyna. Swoim działaniem obejmuje już rejon ulicy Chrzanowskiej, Sobieskiego, Sienkiewicza, Chłopickiego, Kałuży i Zamkowej. Jego dalszą rozbudowę, planujemy na kwiecień br.
  • Z przyjemnością zawiadamiamy naszych Drogich Klientów, że 9 lutego ruszyła w Rząsce czwarta już stacja przekaźnikowa. Jest usytuowana w dolnej części ul. Strugi. Dzięki temu położeniu obejmie działaniem zabudowania leżące przy ul. Topolowej i Strugi, część Szczyglic tj. ul. Krakowską, Długą i  wschodnią część osiedla Młynka, jej sygnał można też odebrać w Krakowie przy ulicy Olszanickiej oraz przy końcu Balickiej. Jej nowoczesne wyposażenie pozwala na zestawianie zarówno szybkich łącz internetowych, jak też łącz telefonii VoIP.
  • Z końcem listopada uruchomiliśmy już drugi węzeł telekomunikacyjny w miejscowości Bębło. Jest usytuowany u zbiegu ulicy Kawiory biegnącej z Będkowic oraz drogi przy której leży Kolonia Zachodnia (przysiółek należący do Bębła). Swoim działaniem obejmuje północno-wschodnią część Będkowic (Kawiory) , środkową i zachodnią część Bębła, zabudowania Jeżmanowic leżące wzdłuż drogi krajowej nr 94 aż do „Chochołowego Dworu” i w okolicach Skałki Grodzisko (512npm). Emitowany przez niego sygnał dociera też do kilkunastu budynków w miejscowości Łazy.
  • A to „Forbes”!  Konkretnie, 09/2010 czyli wrześniowy numer. To dla nas niezły numer.  W artykule Marcina Kaczmarczyka „Drużyna graczy w triple play rośnie”, w ciepłych słowach wskazał na CYBERNET WMW, który „rządzi” na podkrakowskim rynku telekomunikacyjnym i „ zaczyna już podchodzić pod Kraków”. Zgadza się, łącznie z Krakowem, jesteśmy już w 7 gminach, a w grodzie Kraka, dominują łącza o dużej przepustowości. Charakterystyczne antenki z naszym logo, można więc coraz częściej spotkać na Woli Justowskiej, w Mydlnikach, Na Białym i Czerwonym Prądniku oraz w rejonie Witkowic.
  • 15.09.2010 Z przyjemnością informujemy, iż powstał kolejny węzeł telekomunikacyjny w miejscowości Zelków. Dzięki niemu jeszcze lepszym zasięgiem zostanie objęty rejon poniżej stawu w Zelkowie oraz domy w miejscowościach Bębło, Będkowice, Biały Kościół, Czajowice, Wierzchowie.
  • 26.05.2010 Powstał już 4 węzeł telekomunikacyjny w Rząsce. Pracuje w częstotliwości 5.5 GHz przy ul. Kolejowej ( przecznica z Krakowskiej w pobliżu oś. Sarni Stok ) we wschodniej części tej miejscowości, znosząc w niej ostatnią „czarną dziurę”. Stacja ta jest też dobrze widoczna w rejonie Zwierzyńca, Lasu Wolskiego czyli na północnych stokach Kopca Piłsudskiego. Mogą korzystać z niej mieszkający w okolicy takich ulic jak Kasztanowa, Junacka, Modrzewiowa, Olszanicka, Morelowa i Królowej Jadwigi.
  • 10.05.2010 Tuż przed majowym weekendem, znacznie rozbudowaliśmy stację w Garlicy Murowanej w gminie Zielonki nadającą w paśmie 5,5 GHz. Dzięki temu, znacznej poprawie uległa dostępność do Internetu w górnej części tej miejscowości tj. powyżej remizy OSP oraz w sąsiedniej Garlicy Duchownej. Ponadto, stacja jest dobrze odbierana w zachodniej części Woli Zachariaszowskiej i Górnej Wsi oraz wschodniej części Przybysławic i przysiółka Chochół.
  • 15.04.2010 W naszym zasięgu jest już ul. Cegielniana w Modlnicy oraz rejon zwany Podskalany w Tomaszowicach
  • 31.03.2010 Zapraszamy na  bezpośrednią transmisję z Ogólnopolskich Zawodów Pływackich o Puchar Rycerza Kmity, które odbędą się w Zabierzowie w dniach 24-25 kwietnia br. z udziałem około 400 zawodników. Obecnie w formie retransmisji, polecamy kilka migawek z ubiegłorocznych zawodów. Materiał dostępny na stronie: Video Transmisje Online
  • 15.01.2010 Retransmisja Koncertu Noworocznego Orkiestry Smyczkowej "Con Pasione" pod dyrekcją Zabierzowianki  p. Joanny Ślusarczyk, który odbył się 17 stycznia (niedziela) o godz. 18.00 w Samorządowym Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów dostępna jest pod adresem www.cybernet-tv.pl
  • 25.11.2009 Rozmawiaj ze swojego telefonu komórkowego za grosze z całym światem!!! Każdy Użytkownik telefonii stacjonarnej w Cybernet WMW może za pomocą swojego telefonu komórkowego (w dowolnej sieci GSM) rozmawiać jak z telefonii VoIP - zapytaj o szczegóły w Biurze Obsługi Abonenta.
  • 07.09.2009 Retransmisja video z inauguracji roku szkolnego, która odbyła się w Centrum Edukacyjnym "Radosna Nowina 2000" w Piekarach. Materiał dostępny na stronie: www.cybernet-tv.pl
  • 30.08.2009 Finał Mistrzostw Polski AZS - kolejna impreza transmitowana za pośrednictwem łącz Cybernet WMW.  >> Retransmisja dostępna na stronie: www.cybernet-tv.pl
  • 28.08.2009 Z radością zawiadamiamy iż powstał nowy nadajnik w miejscowości Piekary obejmujący zasięgiem mieszkańców z ww. miejscowości oraz: Liszki, Cholerzyn, Tyniec, Kryspinów oraz osiedle Kraków - Bielany.
  • 23.05.2009 Transmisja online z Jubileuszu Dziesięciolecia Orkiestry Dętej w Zabierzowie w sobotę o godzinie 16:30 dostępna na stronie: www.cybernet-tv.pl
  • 30.04.2009 Z radością zawiadamiamy mieszkańców miejscowości: Michałowice, Bibice, Węgrzce, Przybysławice, iż powstał nowy nadajnik w zachodniej części Woli Zachariaszowskiej, który obejmuje zasięgiem te miejscowości. Zapraszamy osoby zainteresowane szybkim łączem Internetowym oraz tanimi połączeniami telefonicznymi!
  • 15.04.2009 Powstał nowy nadajnik w Garlicy Duchownej (zasięgiem obejmuje również Garliczkę) 
  • 12.04.2009 Uwaga! W ostatnią niedzielę o godzinie 6:50 (rano) odbyła się transmisja online ze Mszy św. rezurekcyjnej w Rząsce. Więcej informacji na stronie www.zabierzow.cybernetwmw.pl
  • 08.04.2009 Sponsorowaliśmy Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Rycerza Kmity. Obszerna relacja z Zawodów dostępna jest na stronie Urzędu Gminy
  • 04.04.2009 VIDEO STREAMING w Zabierzowie! Nasza firma udostępnia łącze internetowe do streamingu online Zawodów Pływackich. 
  • 19.02.2009 MASAKRA CENOWA!!!  Masz lepszą ofertę od innego operatora? Zgłoś się do nas po specjalną oferte. Dotyczy nowych i obecnych Użytkowników oraz   Abonentów innych sieci.
  • 01.01.2009 - UWAGA!!!  SPECJALNA PROMOCJA dla obecnych Użytkowników sieci Cybernet WMW pracujących w paśmie 2,4GHz!!!  Oferujemy  przejście na specjalnych warunkach w nową technologię 5GHz oraz 2 x wiekszą niż dotychczas prędkość łącza internetowego.
   O szczegóły  zapytaj w Biurze Obsługi Klienta lub skontaktuj się z nami pod numerem: 012 397 52 00.
  • 10.12.2008 - Z radością zawiadamiamy iż Biuro Obsługi Klienta zostało przeniesione do nowego lokalu. Obecny adres Biura : Zabierzów, ul. Krakowska 21 - SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!
  • 26.11.2008 - Planowana budowa nowego nadajnika w miejscowości Cholerzyn. Przyjmujemy pierwsze zgłoszenia z tej okolicy.
  • 17.10.2008 - Zasięg naszej sieci został powiększony o rejon północnej części Krzeszowic (Czatkowice Górne)
  • 24.09.2008 - Pierwsze podłączenia mieszkańców i firm w rejonie nowej bazy na ul. Amazonek.  Przypominamy, iż prawie na całym obszarze Balic oraz w rejonie lotniska Kraków-Balice mamy możliwość świadczenia gwarantowanych łącz symetrycznych. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. 
  • 21.09.2008 - Planowana budowa nowego nadajnika w Krakowie, na ul. Amazonek. Mieszkańców tego rejonu zapraszamy do skorzystania z naszych usług.
  • 18.09.2008 - Nowa usługa w naszej ofercie: KOLOKACJA SERWERÓW. Usługa polega na  przetrzymywaniu  w Centrum Danych Cybernet WMW serwera Klienta oraz stałą opiekę i nadzór nad urządzeniem. Możemy zapewnić jedne z najlepszych warunków w Małopolsce.
  • 28.08.2008 - Powstał nowy nadajnik w Karniowicach - dzięki niemu mamy już zasięg w całych Będkowicach.
  • 22.08.2008 - Pierwsze podłączenia w nowej, szybkiej technologii 5GHz w rejonie Balic oraz Szczyglic.
  • 18.08.2008 -INTERNET Z PRĘDKOŚCIĄ ŚWIATŁA !!!
   Z radością Informujemy, iż sieć w miejscowościach Balice oraz Szczyglice  została podłączona do węzła światłowodowego.
   Dzięki temu możliwe będzie  świadczenie tam łącz internetowych o bardzo dużych przepustowościach.
   Zachęcamy również odbiorców hurtowych oraz innych operatorów internetu do zapoznania się z nasza Ofertą dla Biznesu
  • 01.08.2008 - Witamy na naszej nowej stronie WWW !!!!
  • 24.07.2008 - Witamy pierwszych Użytkowników z Prądnika Białego w Krakowie (z ul. Glogera)
  • 22.07.2008 - Pierwsze podłączenia Użytkowników na ul. Olszyny-Wilczyńskiego.
  • 20.07.2008 - Z przyjemnościa informujemy, że powstały nasze trzy nowe nadajniki w Krakowie przy ul. Łokietka
   Nadajniki  te pracują w częstotliwości 5GHz i dzięki nim również w rejonie Białego Prądnika będziemy dostarczać szybkie łącza internetowe.
  • 10.07.2008 - Uruchomiliśmy nowe nadajniki w Krakowie - Mydlnikach!!!
  • 9.07.2008 - Kupimy sieci/sieć  LAN oraz WLAN w Małopolsce (najchętniej Kraków i okolice) !!! Obecnie oprócz pozyskiwania nowych Klientów bezpośrednio prowadzimy rozmowy z małymi dostawcami internetu z naszego rejonu w celu odsprzedania Klientów (często wraz z całą infrastrukturą sieci). 

 

© Cybernet WMW 2003-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone