Internet światłowodowy

Zobacz także Internet radiowy 

 

Dostarczamy internet do domów, firm i instytucji poprzez własną sieć światłowodową. W obecnej chwili jest to najlepszy i najszybszy sposób na dostęp do Internetu na świecie.
 

  24 MIESIĄCE 12 MIESIĘCY  
X FIBER 100
Download - 100 Mbit/s | Upload - 5 Mbit/s
59 79 MINIMALISTA
X FIBER 150
Download - 150 Mbit/s | Upload - 10 Mbit/s
69 89 POCZĄTKUJĄCY
X FIBER 200
Download - 200 Mbit/s | Upload - 15 Mbit/s
79 99 UMIARKOWANY
X FIBER 250
Download - 250 Mbit/s | Upload - 15 Mbit/s
89 114 AKTYWNY
X FIBER 300
Download - 300 Mbit/s | Upload - 20 Mbit/s
99 129 KOMFORTOWY
X FIBER 400
Download - 400 Mbit/s | Upload - 20 Mbit/s
111 141 ZAAWANSOWANY
X FIBER 700
Download - 700 Mbit/s | Upload - 25 Mbit/s
149 189 KRÓL JEST TYLKO JEDEN
Opłata instalacyjna* 199 299  

 

 * - dotyczy przyłącza napowietrznego w pierwszej linii zabudowy do 50 metrów od słupa na którym znajduje się infrastruktura Cybernet WMW. Inne przyłącza (np. ziemne, napowietrzne w kolejnych liniach zabudowy) będą wyceniane indywidualnie. Instalacja nie zawiera routera wifi.

 

CENNIK USŁUG DODATKOWYCH

Przyjazd technika 50
Pierwsza rozpoczęta godzina pracy technika 50 + sprzęt + materiały
Każda kolejna rozpoczęta godzina pracy technika 50 + sprzęt + materiały
Przeniesienie instalacji światłowodowej 200 + materiały
Opłata za cesję 50

Podane ceny są cenami brutto.

 

Warunki i informacje dodatkowe

 • Wszystkie ceny są w kwotach brutto. (zawierają podatek VAT)
 • W trakcie instalacji u Klienta montowany jest terminal światłowodowy ONT z jednym portem gigabit LAN oraz z włączoną funkcją NAT
 • Do podanych cen należy doliczyć 5zł dopłaty miesięcznie za dostarczanie faktur papierowych. Oplata nie będzie pobierana jeśli Klient ustali wysyłkę faktur na adres e-mail
 • UWAGA! W związku z ograniczeniami technologii WIFI, Operator nie gwarantuje uzyskania szybkości z tabeli, ani zasięgu bezprzewodowego przy podłączeniu radiowym WIFI komputera lub innego urządzenia)
 • Operator nie posiada w ofercie magicznych routerów z zasięgiem w całym domu i altanie. W celu uzyskania pokrycia WIFI w całym domu, altanie, piwnicy i garażu należy zastosować większą ilość routerów WIFI.
 • Wymienione szybkości są możliwe do uzyskania przy połączeniu kablem miedzianym UTP cat5E lub wyższym wpiętym bezpośrednio do terminala światłowodowego ONT.
 • Operator nie odpowiada za jakość działania Internetu wewnątrz sieci wybudowanej przez Abonenta. 
 • UWAGA! Warunkiem wykonania instalacji światłowodowej jest istnienie we wskazanej przez Klienta lokalizacji prawidłowo działającej sieci zasilającej.

   

 

Światłowód - Technologia przyszłości !

 • Światłowód to nic innego, jak przezroczyste włókno (szklane lub z tworzywa sztucznego), w którym rozchodzi się światło. Jest on obecnie bardzo chętnie stosowany przy budowaniu sieci ze względu na duży zasięg oraz doskonałą przepustowość łączy. W światłowodzie do transmisji danych, zamiast prądu elektrycznego, wykorzystywana jest odpowiednio modulowana wiązka światła (zapobiegająca zniekształceniom sygnału), której źródłem może być laser lub dioda LED.
 • Rozwój sieci światłowodowych wyznacza nowy kierunek w budowie sieci telekomunikacyjnych. Cybernet WMW sp. z o.o. jako pierwszy operator telekomunikacyjny w Gminie Zabierzów buduje sieć w tzw. pasywnej sieci optycznej PON (Passive Optical Network). Działanie PON opiera się na zastosowaniu technologii światłowodowej przy wykorzystaniu podziału mocy optycznej.

  Wśród usług, które oferujemy w oparciu o światłowody będą między innymi:
 • Superszybki Internet
 • Telefonia stacjonarna – cyfrowa  w technologii IP
 • Telewizyjne transmisje kanałów HD – „telewizja kablowa” w technologii multicast

 

Jak wygląda instalacja ?

Każda instalacja kliencka zakończona jest terminalem światłowodowym ONT. Światło laserowe używane w sieciach komputerowych jest niewidzialne dla oka ludzkiego. Innymi słowy nie widzimy wiązki laserowej mimo ze ona jest nadawana! Nie jest wskazane spoglądanie w otwór ze światłem lasera w gniazdku abonenckim, kablu i modemie oraz ZABRONIONE JEST spoglądanie w wymienione miejsca przy użyciu przyrządów optycznych, w szczególności: lupy, lornetki, teleskopu itp. Prosimy bez ważnego powodu nie odłączać kabla światłowodowego od terminala ONT nieosłonięte włókno światłowodu jest bardzo delikatne i można łatwo go uszkodzić. Jeśli byłany potrzeba chwilowego rozłączenia kabla światłowodowego od ONT prosimy nie zabrudzić końcówki lub gniazda w ONT. Zabrania się odłączania kabla światłowodowego od ONT na dłuższy czas.

Jak długo trwa instalacja?

Instalacja łącza światłowodowego trwa zazwyczaj około 2 godzin i przebiega w dwóch etapach. Podłączenie kabla światłowodowego do budynku i uruchomienie terminala ONT. Kolejnym etapem jest konfiguracja jednego komputera klienta do pracy w nowej sieci oraz podpisanie umowy. Nasi technicy posiadają wiedzę i umiejętności, aby cały proces instalacji przebiegał szybko i sprawnie. Wykonaliśmy tysiące takich instalacji, także nie ma obawy poradzimy sobie także w Twoim domu.

Czy trzeba mieć specjalne urządzenia?

Tak, dla połączenia światłowodowego wymagany jest światłowodowy terminal ONT. Obecnie stosujemy terminale światłowodowe HALNY, które mają 1 porty LAN gigabit. W przypadku montażu telewizji stosujemy terminale ONT wyposażone w 4 porty LAN gigabit. Terminal światłowodowy ONT jest naszą własnością i nie musisz martwić się o serwis lub wymianę. W wypadku problemu z jego działaniem nasz serwis wymieni go na inny. 

Czy muszę mieć swój router?

Nie jest konieczne posiadanie swojego routera do obioru internetu światłowodowego ale jest to zalecane. Terminal światłowodowy wyposażony jest w jeden port gigabit ethernet i można do niego podłączyć komputer stacjonarny lub laptop (jeśli posiada kartę LAN). Jeśli chcemy jednak odbierać internet po wifi na terenie domu/mieszkania to musimy taki router dodatkowo zainstalować.

Czy gwarantujecie szybkość i zasięg po WIFI ?

W czasach gdy prędkość połączenia z Internetem sięga kilkuset megabitów na sekundę kluczową sprawę odgrywa szybki i sprawny komputer. Prędkości dostępu do sieci Internet oferowane przez naszą firmę są realne do osiągnięcia poprzez połączenie kablowe pomiędzy terminalem ONT a komputerem. Ze względu na specyfikę sieci WIFI (tłumienie przez ściany i zakłócenia) nie gwarantujmy prędkości podczas połączenia poprzez sieć WIFI z a pomocą routera. W razie wątpliwości prosimy przetestować swoje połączenie z Internetem np. poprzez wykonanie testu na stronie www.speedtest.net. Prosimy pamiętać, iż podczas wykonywania testu komputer musi być sprawny, wydajny, bez wirusów i ściągania w tle filmów lub muzyki, gdyż tylko taki test będzie wiarygodny.

Procedura testowa

Jeśli wyniki testu w sposób znaczny odbiegają od tego co mają Państwo w umowie prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta. Najpierw wykonamy zdalną diagnozę aby odszukać przyczynę usterki, a w razie konieczności wyslemy do Państwa naszych techników. Dokładamy wszelkich starań, aby nasz klient był zadowolony z naszych usług. Po światłowodzie to MUSI działać, nie ma innej opcji !!

Jaki jest zasięg Wifi ?

Dla Państwa zdrowia i bezpieczeństwa większość routerów posiada wbudowaną funkcję Wifi 2,4GHz i 5GHz a/b/g/n zgodną z normami Unii Europejskiej. Jeśli zasięg z wifi nie jest wystarczający nie radzimy stosować „mocniejszych routerów”, „anten gigantów” oraz innych trików tylko sugerujemy zastosowanie kolejnego routera na piętrze lub z drugiej strony budynku. Jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie gwarantujące poprawienie zasięgu przy zachowaniu bezpieczeństwa i prędkości transferu. W takiej sytuacji najlepiej połączyć oba routery za pomocą kabla komputerowego czyli popularnej skrętki.

 

 

 

 

 

Zobacz także Internet radiowy


 

© Cybernet WMW 2003-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone